نقض حریم شخصی کاربران توسط سیستم عامل iOS
سایه سیاه بی‌اعتمادی بر سر تکنولوژی‌های مدرن ۸

نقض حریم شخصی کاربران توسط سیستم عامل iOS

توسط نیما ذبیح‌اله‌زاده | ۱۳۹۷/۰۱/۱۶ - ۱۱:۵۱ | ۳ دقیقه

پژوهشگران به تازگی دریافته‌اند که یک باگ در محصولات اپل با سیستم عامل iOS ۱۱ وجود دارد که افراد ناشناس می‌توانند با استفاده از دستیار صوتی Siri به مشاهده پیام‌های دریافتی صاحب گوشی اقدام کنند.

به گزارش نوپانا، به نقل از ایسنا، اپل در نسخه یازدهم از سیستم عامل  iOS.۱۱به منظور حفظ حریم شخصی کاربرانش، امکان خواندن  مشاهده پیام‌ها برروی صفحه قفل گوشی (lock screen) را قرار نداده بود اما حالا یک پژوهشگر فعال در زمینه امنیت سایبری یک باگ را در این باره کشف کرده است که به افراد غربیه و ناشناس اجازه می‌دهد با درخواست از دستیار صوتی سیری اپل، پیام‌های متنی و دریافتی گوشی را برای آن پخش کند.

این مساله نگرانی‌های فراوانی را مبنی بر  نقض امنیت و حریم شخصی و خصوصی کاربران ایجاد کرده است چراکه هر فردی از این پس می‌تواند بدون اجازه صاحب گوشی، به پیام‌های شخصی دریافت شده وی دسترسی پیدا کند.

این باگ توسط مجله Mac Magazine کشف و اعلام شده است و به کاربران محصولات اپل با سیستم عامل iOS۱۱هشدار داده که مراقب افشای اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خود باشند چراکه افراد ناشناسی که قصد نفوذ و دسترسی به اطلاعاتشان را دارند، در کمین آن‌ها نشسته و ممکن است خطر بزرگی را برای امنیت و حفاظت اطلاعاتشان به وجود آورد.

این پژوهشگر همچنین عنوان کرده که با چندین گوشی آیفون و آی‌پد این مساله را امتحان کرده و بدین ترتیب، باگ مذکور تایید شده است.

برچسب‌ها: اپلiOSفیسبوکرسوایی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده، دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به عنوان دبیر باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد انتخاب شده و تاکنون نشریات وگروه‌های دانشجویی زیادی را در این رشته سامان بخشیده است. او هم‌اکنون رهبری استارت‌آپ MacZooo mirror را به‌ عهده دارد.