تاکسی هوایی خودران با ۱۲ پروانه آزمایش شد
تاکسی‌های آینده؛ ۸

تاکسی هوایی خودران با ۱۲ پروانه آزمایش شد

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۶/۱۲/۲۴ - ۱۹:۱۰ | ۲ دقیقه

یک استارت آپ آمریکایی تاکسی هوایی خودران تمام الکتریکی را در نیوزلند آزمایش کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت Kitty Hawk در کالیفرنیا از یک تاکسی خودران تمام الکتریکی را در نیوزلند آزمایش کرده است.

این شرکت از ۲۰۱۰ میلادی مشغول کار روی یک هواپیمای شخصی است. نتیجه این تحقیقات تاکسی خودران کورا (Cora)، یک هواپیمای دونفره است که می‌تواند مانند بالگرد از روی زمین بلند شود و فرود آید اما مانند هواپیما پرواز می‌کند. کورا از ۲۰۲۱ میلادی فعالیت خود را آغاز می‌کند و به عنوان یک تاکسی هوایی سفارشی  پرواز خواهد کرد.

این وسیله نقلیه دارای ۱۲ پروانه است که نیروی مورد نیاز برای بلند شدن از زمین و قدرت پیشرانه آن را فراهم می‌کنند. جالب آنکه این تاکسی هوایی نیازمند باند فرودگاهی نیست.

کورا پس از بلند شدن از زمین به وسیله یک پروانه در عقب وسیله نقلیه با سرعت ۱۸۰ کیلومتر برساعت در ارتفاع بین ۱۵۰ تا ۹۱۰ متر پرواز می کند.

دولت نیوزلند به طور رسمی توافق برای آزمایش این خودرو را اعلام کرده است. به هرحال شرکت سازنده امیدوار است نیوزلند را به عنوان مقر فعالیت‌های خود برای آزمایش نسل آتی خودروها انتخاب کند.

برچسب‌ها: تاکسی خودرانتاکسی الکتریکیبالگرد دو نفره
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.