تاکسیرانی نمی‌تواند با استارت‌آپ‌ها مقابله کند
محمد علی افشانی: ۸

تاکسیرانی نمی‌تواند با استارت‌آپ‌ها مقابله کند

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۲:۱۵ | ۵ دقیقه

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: با دستاوردهای انقلاب صنعتی مبارزه نکنید بلکه خودتان را همراه کرده و یا اصلاح کنید.

به گزارش شعار سال، محمد علی افشانی در سی‌و سومین مجمع سالیانه اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با بیان اینکه انقلاب صنعتی تحلیل است و مقابله با آن بی فایده بوده و هر دستاوردی دارد مورد پذیرش بشر است، اظهار کرد: دیگر اتحادیه تاکسیرانی نمی‌تواند با استارت‌آپ‌های موجود در حوزه‌های حمل و نقل مقابله کند؛ زیرا آنها جزو دستاوردهای انقلاب‌های صنعتی هستند و چه بخواهیم و نخواهیم تحمیل خواهند شد.

وی ادامه داد: باید خود را آماده کنیم تا از این دستاوردهای جدید استفاده کنیم و اگر در برابر آن مقاومت کنیم شکست قطعی است. به عبارت دیگر امکان ندارد با دستاوردهای انقلاب صنعتی مقابله کرد.

افشانی با اشاره به این که باید خودتان را به روز کنید زیرا سرعت تغییرات زیاد است، گفت:‌ دستاوردهای انقلاب صنعتی به گونه‌ای نیست که مانع از نفوذ ‌آنها شد زیرا این دستاوردها افزایش سرعت، کاهش هزینه و افزایش رفاه را به همراده دارد و بشر نیز این موارد را می خواهد اما آسایش را به دلیل اشتباه سودجویانه کسانی که منافع خودشان را به منافع جمع ترجیح می دهند، خراب می‌کنند.

وی تصریح کرد: درشهر تهران قیمت نقل وانتقالات با حضور سامانه‌های آنلاین تاکسیرانی نصف شده است ضمن اینکه سرعت نیز بالا رفته است. بنابراین چطور می توان به مصرف کننده گفت از آنها استفاده نکنند بایستی گفت با دستاوردهای انقلاب صنعتی مبارزه و مقابله نکنید بلکه با آن همراه شوید.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه اظهار کرد: طبقات ضعیف جامعه از حمل و نقل عمومی استفاده کرده و در کنار آنها نیز افراد فرهیخته ‌ای که منافع مردم و سلامتی آنان برایشان اهمیت دارد از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. درحقیقت نوسازی ناوگان به معنای توسعه عدالت اجتماعی است که این امر با امکانات مناسب و نوو با سرعت بهتر و آلایندگی کمتر میسر می شود همچنین نوسازی ناوگان حمل و نقل به بهبود زیست شهری کمک خواهد کرد؛ زیرا ما هوا نداریم که مصرف کنیم و باید این اقدام را انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه موضوع بعدی کاهش مصرف سوخت است گفت:‌ اگر بتوانیم مصرف سوخت را کاهش دهیم می‌توانیم آن را صادر یا برای نسل‌های آینده ذخیر کنیم و درحقیقت ما چیزی برای نسل‌آینده باقی نگذاشته‌ایم.

به گفته وی، بایستی کار نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را انجام دهیم و در کنار آن از ابزارهای نوین استفاده کرده و آنها را ساماندهی کنیم و بایستی نوسازی ناوگان با جدیت دنبال شود.

برچسب‌ها: تاکسی‌رانیاستارت‌آپانقلاب صنعتیمحمد علی افشانی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.