توسعه تهران متکی به استارت‌آپ‌هاست
حلال مشکلات تهران؛ ۸

توسعه تهران متکی به استارت‌آپ‌هاست

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۰:۴۲ | ۳ دقیقه

​شهردار تهران گفت: معتقدیم توسعه اصولی شهر تهران و کاهش مشکلات این کلانشهر متکی به استارت‌آپ‌هاست.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی نجفی شهردار تهران با اشاره به شهر هوشمند گفت: نگاه ما نسبت به استارت‌آپ‌ها هم مثبت است و هم حمایتی و آن‌ها را مقدمه لازم برای تحقق شهر هوشمند می‌دانیم. وی تاکید کرد: هر چقدر هم بتوانیم به حضور و رشد استارت‌آپ‌ها کمک می‌کنیم زیرا معتقدیم توسعه شهر تهران باید متکی به این استارت‌آپ‌ها باشد.

شهردار تهران با اشاره به نیازهای کلانشهر تهران گفت: ضروری است از همه استارت‌آپ‌ها بویژه آن‌هایی که در زمینه زیست محیطی، ترافیک و آن‌ها که می‌توانند در دیگر چالش‌های شهر تهران ورود کنند حمایت شود.

نجفی تاکید کرد: حیات بشری از صدر تاریخ تا امروز همواره در حال تغییر و تحول است و انسان همیشه خودش را با این تغییرات هماهنگ کرده است.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر این تحولات آن قدر وسیع و سریع بوده که زندگی انسان را به شدت تحت تاثیر قرار داده است افزود: هیچ گاه تغییرات با این شتاب نبوده است و ما اگر قرار باشد همان نگاه سنتی را داشته باشیم مطمئنا با چالش‌های مدرن نمی توانیم مقابله کنیم.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه امروزه شهر هوشمند به عنوان راه حلی طلایی برای برون رفت از مشکلات و چالش‌های مدیریت شهری مطرح است گفت: البته این مهم باید به صورت بومی و متناسب با اکوسیستم منطقه‌ای ایجاد شود و یکی از نیازهای آن استارت‌آپ‌های بومی است.


نجفی در خاتمه گفت: شهر هوشمند می‌تواند پیامدهای طلایی برای شهروندان، نظام شهری، نظام حکومتی در یک کشور داشته باشد و تلاش ما حرکت در این مسیر است.

برچسب‌ها: محمدعلی نجفیشهردار تهراناستارت‌آپشهر هوشمند
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.