فعالیت ۳۰۰۰ استارت آپ در ایران
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد ۸

فعالیت ۳۰۰۰ استارت آپ در ایران

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۱۹:۲۵ | ۴ دقیقه

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از فعالیت ۳۰۰۰ استارت‌آپ در ایران خبر داد.

به گزارش ایسنا، حسین اسفهبدی، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی در نشست خبری جشنواره ملی پوسترها اظهار کرد: برای اولین بار رقابت میان پوسترهای نمایشگاهی اتفاق می افتد تا از لحاظ بصری مورد بررسی و داوری قرار بگیرند. در مجموع ٧٤ پوستر ارسال شده که ٣٦مورد آن برای نمایش انتخاب شده است.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره دوم اسفند افتتاح می شود، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از مهم ترین مجموعه هایی است که می تواند به کارآفرینی کمک کند. 
اسفهبدی اظهار کرد: دولت نگران کار است و نمایشگاه یکی از ابزار مفید است که در اختیار دولت و صنعت و معدن قرار دارد. 
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی از فراخوان دعوت از اساتید و گرافیست ها برای کلیه نمایشگاه های سال ۱۳۹۷خبر داد و گفت: نمایشگاه ها را مکلف می کنیم تا به پوسترهای برتر جایزه بدهند. 
وی با ابراز اینکه پوستر می تواند توانمندی کشور را برای کسی که به آن نگاه می کند تداعی کند، گفت: پوسترهای طراحی شده باید ماندگار باشند. همین طور که همچنان می بینیم سیمرغ پس از سال ها همیچنان ماندگار است. 
اسفهبدی گفت: در بحث اشتغال یکی از مراکز ایجاد اشتغال، نمایشگاه بین المللی است که هزاران نفر در یک سال در این محل کار می کنند. در این زمان چهار روز تولیداتی به وجود می آید که تا یک سال ادامه دارد، چه در بخش ابتدایی که آماده سازی نمایشگاه است و چه در زمان دایر بودن نمایشگاه و حتی زمانی که نمایشگاه تمام می شود این اشتغال زایی و کار به شیوه های مختلف ادامه دارد. 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تحقیقاتی برای به دست آوردن تعداد دقیق میزان اشتغال زایی نمایشگاه ها توسط اساتید و هیأت علمی دانشگاه ها خبر داد و گفت: امیدواریم این آمار هرچه زودتر آماده شود تا بتوانیم به طور مستند در اختیار داشته باشیم. 
اسفهبدی تأکید کرد: نمایشگاه ها پیشانی اقتصادی جمهوری اسلامی هستند که تمام توانایی یک کشور در آنجا به نمایش گذاشته می شود. در نمایشگاه ها توافقات و سرمایه گذاری ها حاصل می شود و حتی رقبا هم از آن دیدن می کنند که این باعث پیشرفت می شود. 
وی افزود: در نمایشگاه گردشگری استقبال به قدری بود که خودمان تعجب کردیم. از طرفی هم نشاطی برای مردم ایجاد شده بود و دنیایی از سلامت و تفریح برای مردم فراهم شد.

برچسب‌ها: اشتغال‌زاییاشتغالاستارت‌آپ
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.