جزئیات فعالیت صندوق‌های جسورانه در فرابورس
استارت‌آپ‌ها نیاز به سرمایه بزرگتری دارند: ۸

جزئیات فعالیت صندوق‌های جسورانه در فرابورس

توسط نیما ذبیح‎اله‎زاده | ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۱۱:۲۸ | ۵ دقیقه

رییس اداره نهادهای نوین مالی فرابورس جزئیات فعالیت صندوق جسورانه در فرابورس را اعلام کرد. حسین نظام‌دوست بیان کرد:

به گزارش تعادل، برای رویداد فین‌استارز ۲۰۱۸ که اوایل سال ۹۷ برگزار خواهد شد تا چند هفته آینده فراخوانی خواهیم داشت که در اصل اعلام عمومی برای ثبت‌نام و شرکت در رویداد است که در این فراخوان چالش‌هایی مطرح می‌شود و تیم‌هایی که در حل آنها موفق شوند، معرفی خواهند شد.

این مقام رسمی با بیان اینکه رویداد فین‌استارز در اصل جایگاهی برای ارتباط ارکان زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی است، گفت: اعضای این رویداد شامل بخشی از سرمایه‌پذیران مانند استارت‌آپ‌ها و صاحبان ایده و شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان‌هاست و بخش دیگر نیز سرمایه‌گذاران هستند که شامل وی‌سی‌ها و شتاب‌دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی و همچنین فرشتگان کسب‌وکار می‌شوند. به گفته وی سمت دیگر هم حامیان جریان کارآفرینی و نوآوری، مانند سازمان بورس، بانک مرکزی، معاونت علمی و فناوری، دانشگاه‌ها و در کل منابع مالی دولتی و خصوصی هستند.

بخشی هم مشاوران سرمایه‌گذاری و مربیان و منتورها خواهند بود. فین‌استارز در قالب یک پلتفرم این شبکه را برای استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای حوزه فناوری مالی جمع‌آوری می‌کند. رییس اداره نهادهای نوین مالی فرابورس از آخرین وضعیت شرکت‌های فرابورسی خبر داد و گفت که در حوزه صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه، امسال

۳ صندوق جسورانه در فرابورس تاسیس شده به این معنی که پذیرش و درج شده‌اند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس، یکم آرمان آتی و توسعه فناوری آرمانی، به ترتیب هر کدام ۵۰، ۱۰ و ۶۰میلیارد تومان وارد این حوزه کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه طبق آخرین اخبار، صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس پارسیان ۷ قرارداد بسته که مهم‌ترین‌ آنها شیپور و بیمه ‌بازار است، افزود: صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه یکم آرمان آتی ۳ قرارداد و صندوق سرمایه‌گذاری توسعه فناوری در شرف بستن یک قرارداد است. ۹ صندوق هم مجوز موافقت اصولی تاسیس گرفته‌اند ولی هنوز تاسیس نشده‌اند که درصدد تاسیس آنها هستیم. تعدادی نیز درخواست دریافت موافقت اصولی دارند که در حال انجام روند مربوطه هستند. به گفته نظام‌دوست، این خبر مهمی است که وی‌سی‌هایی که بعد از سال ۹۵ آغاز به کار کرده‌اند، طی یک سال،

در رابطه با سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها موفق بوده‌اند؛ همان‌طور که نشان دادند، حوزه را کاملا بررسی می‌کنند و با خیلی از استارت‌آپ‌ها جلسه گذاشته و مشغول بستن قرارداد هستند و این منابع را که تماما از بخش خصوصی تامین شده است را به استارت‌آپ‌ها تزریق می‌کنند. نظام‌دوست با بیان اینکه قطعا ما به کمک سیاست‌گذاران و قانون‌گذاران برای رفع موانع موجود، مانند موانع مالیاتی و ثبت شرکت و حقوقی و مالکیت فکری نیاز داریم، اضافه کرد: اینها موانعی است که شرکت‌ها معمولا هنگام کار با آنها برخورد می‌کنند.

برچسب‌ها: فرابورسصندوق‌هاي خطرپذير
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره نیما ذبیح‎اله‎زاده

نیما ذبیح‎اله‎زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده، دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به عنوان دبیر باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد انتخاب شده و تاکنون نشریات وگروه‌های دانشجویی زیادی را در این رشته سامان بخشیده است. او هم‌اکنون رهبری استارت‌آپ MacZooo mirror را به‌ عهده دارد.