گوگل و اوبر به دادگاه می‌روند
۸

گوگل و اوبر به دادگاه می‌روند

توسط نیما ذبیح‌اله‌زاده | ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۱۰:۰۷ | ۲ دقیقه

شرکت تاکسی اینترنتی اوبر و گوگل زمانی با یکدیگر همکاری می‌کردند، اکنون این دو شرکت با اتهامات فریب، خیانت، خرابکاری و دزدی فناوری‌های پیشرفته در دادگاه روبروی یکدیگر قرار می‌گیرند.

به گزارش تجارت‌نیوز، دادگاه این دو شرکت امشب در سانفرانسیسکو برگزار می‌شود. یک سال قبل Waymo (یکی از زیرمجموعه‌های گوگل) اوبر را متهم کرد قطعاتی کلیدی از فناوری خودروهای خودران این شرکت را در ۲۰۱۶ سرقت کرده است.

در آن زمان اوبر با پرداخت ۶۸۰ میلیون دلار استارت‌آپ متعلق به آنتونی لواندوسکی، یکی از مهندسان ارشد پروژه خودروی خودران گوگل را خریده بود.

در آن زمان گوگل آنتونی لواندوسکی را متهم کرد که هزاران سند تجاری این شرکت را سرقت کرده است.

گوگل معتقد بود لواندوسکی با تراویس کالانیک (مدیر ارشد اجرایی سابق اوبر) تبانی کردند و از فناوری‌های خاص Waymo در ناوگان خودروهای خودران اوبر استفاده کردند.

اوبر به طور نامحسوس این اتهامات را رد کرد. همین امر بعدا تحقیقات جنایی وزارت دادگستری آمریکا را در بر داشت. هنوز مشخص نیست تمرکز این تحقیقات روی اوبر یا لواندوسکی بوده است.

در این پرونده گوگل خواهان غرامتی معادل ۲ میلیارد دلار است. همچنان از دادگاه خواسته تا اوبر را از به کارگیری فناوری‌های دزدیده شده منع کند.

این روند مانعی در مسیر تولید خودروهای خودران اوبر ایجاد می‌کند.

برچسب‌ها: گوگلاوبردادگاه
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده، دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به عنوان دبیر باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد انتخاب شده و تاکنون نشریات وگروه‌های دانشجویی زیادی را در این رشته سامان بخشیده است. او هم‌اکنون رهبری استارت‌آپ MacZooo mirror را به‌ عهده دارد.