پیگیری مشکلات مالیات و بیمه استارت‌آپ‌ها
معاون وزیر ارتباطات خبر داد: ۸

پیگیری مشکلات مالیات و بیمه استارت‌آپ‌ها

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ - ۱۱:۲۰ | ۳ دقیقه

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیگیری مشکلات استارت‌آپ‌ها در حوزه مالیات و بیمه به صورت فوریتی خبر داد و گفت: این موارد به عنوان یک طرح فوریتی از سوی نهادهای ذی‌ربط از جمله سازمان فناوری اطلاعات کشور در حال رسیدگی است.

به گزارش ایران آنلاین، رسول سراییان افزود: فعالیت‌های بسیار زیادی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها در راه است و در دهه فجر شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود. رئیس سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: بخش دغدغه مالیاتی استار‌ت‌آپ‌ها به وزارت امور اقتصادی و دارایی مربوط است و مسئله بیمه نیز به سازمان تامین اجتماعی و درنهایت به مجموعه وزارت کار ارتباط دارد و این مسئله به عنوان یک طرح فوریتی از سوی نهادهای ذی‌ربط از جمله سازمان فناوری اطلاعات کشور در حال رسیدگی است.

وی با اشاره به مشکلات قضایی و برخورد سلیقه‌ای با استارت‌آپ‌ها گفت: در نشست با استارت‌آپ‌ها مسئله تماس از سوی برخی ارگان‌ها با شماره‌های خصوصی به منظور حذف برخی از محتواها مطرح شد که نمونه‌ای از برخورد سلیقه‌ای با استارت‌آپ‌ها است. همچنین استارت‌آپ‌ها به خصوص کسب‌وکارهای نوپا حوزه محتوایی درگیر مشکلات قضایی بسیاری هستند که رفع این مشکلات خارج از چارچوب وزارت ارتباطات است اما به هیچ عنوان این مشکلات در آینده ادامه نخواهد داشت و با مذاکره و بررسی دغدغه‌های ارگان‌های مسئول، مکانیزمی برای رفع این دسته از مشکلات ایجاد می‌شود.

وی افزود: به منظور گسترش آموزش فعالان عرصه استارت‌آپی و حمایت از کسب‌وکارهای نوپا قرار است مراکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب‌وکارهای نوپا افزایش پیدا کند و این مراکز در تمامی استان‌ها یک دفتر فعال داشته باشد.

برچسب‌ها: معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعاترسول سراییانکسب‌وکارهای نوپابیمه استارت‌آپ‌هامالیات استارت‌آپ‌ها
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.