تصمیم جدید دولت برای کسب و کارهای نوپا
وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیأت دولت: ۸

تصمیم جدید دولت برای کسب و کارهای نوپا

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ - ۱۳:۰۸ | ۳ دقیقه

وزیر ارتباطات: هر نوع شکایتی که بدنه دولت از کسب و کارهای نوپا دارد، پیش از طرح در قوه قضاییه، در کمیته‌ای بررسی می‌شود و بعد به دستگاه قضایی ارجاع داده خواهد شد.

محمدجواد آذری جهری در گفت و گو با خبرنگار صدا و سیما گفت: «امروز در هیات دولت مصوب شد تا از این به بعد هر نوع شکایتی که بدنه دولت از کسب و کارهای نوپا دارد، پیش از طرح در قوه قضاییه، در کمیته‌ای به مسئولیت معاونت حقوقی رییس‌جمهور و عضویت نمایندگان وزارت‌خانه‌های کار و ارتباطات و معاونت علمی رییس‌جمهور بررسی شود و بعد به دستگاه قضایی ارجاع داده شود.

پس از موانعی که در چند روز اخیر برای برخی بنگاههای کاریابی بوجود آمد؛ با تصمیم هیئت دولت از این پس دستگاههای دولتی در صورت وجود اختلاف با کسب و کارهای نوپا، قبل از طرح شکایت در مرجع قضایی؛ مراتب را در کمیته‌ای با مسئولیت معاونت حقوقی رئیس جمهور و عضویت وزارت ارتباطات، کار و نیز معاونت علمی طرح و در صورت تایید اقدام می کنند.

 همچنین پس از استماع گزارش دبیر شورای عالی فضای مجازی در دولت، مصوب شد که وزارت ارتباطات با تشکیل کارگروهی مرکب از وزاری اقتصادی دولت، معاونت علمی و با حضور مرکز ملی فضای مجازی، ظرف یکماه سند استراتژی جمهوری اسلامی ایران در توسعه اقتصاد دیجیتال را تهیه و برای تصویب به دولت ارائه نماید.

با پیشنهاد وزیر ارتباطات و تایید رئیس جمهور برای توسعه اشتغال جوانان؛ مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در طی دو سال برای تامین مالی کسب و کارهای نوپا و توسعه لایه خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات تخصیص داده شد. دستورالعمل این مصوبه با همکاری مرکز ملی فضای مجازی و معاون علمی در سه هفته آینده نهایی و اعلام خواهد شد.»

برچسب‌ها: محمدجواد آذری جهرمیدولتاستارت‌آپ
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.