سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری رنو در استارت آپ تپ
بازار و سرمایه ۸

سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری رنو در استارت آپ تپ

توسط نیما ذبیح‌اله‌زاده | ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۷:۵۲ | ۲ دقیقه

قرار است جزئیات این سرمایه‌گذاری توسط شخص کارلوس گون مدیر این ائتلاف روز چهارشنبه در نمایشگاه محصولات الکترونیک مصرفی شهر لاس‌وگاس اعلام شود.

به گزارش اخبار خودرو، روز گذشته رویترز از منابع داخلی سه شرکت رنو، نیسان و میتسوبیشی، تایید کرده است این ائتلاف سه جانبه یک سرمایه‌گذاری ۲۰۰‌میلیون‌دلاری را در شرکت‌های نوپای سرویس هم‌سفری انجام خواهند داد.

قرار است جزئیات این سرمایه‌گذاری توسط شخص کارلوس گون مدیر این ائتلاف روز چهارشنبه در نمایشگاه محصولات الکترونیک مصرفی شهر لاس‌وگاس اعلام شود. اما پیش‌از آن منابع داخلی سه شرکت اعلام کرده‌اند که در این سرمایه‌گذاری رنو ۴۰درصد، نیسان ۴۰درصد و میتسوبیشی ۲۰درصد مشارکت خواهد داشت.

یکی از سخنگویان این ائتلاف به خبرنگار رویترز گفته است: «این سرمایه‌گذاری مشترک باعث خواهد شد حرکت ما به‌سوی کسب دستاوردهایمان با سرعت بیشتری انجام بپذیرد و ما را از رقبایمان پیش می‌اندازد.»

با این وجود فدریک لی گرویس سخنگوی اصلی ائتلاف ترجیح داده است درمورد این سرمایه‌گذاری تا اعلام رسمی آن توسط گون، سکوت کند.

همان‌طور‌که می‌دانید تجارت سنتی خودروسازان برای فروش خودرو به مصرف‌کنندگان، با به‌وجود آمدن سرویس‌های هم‌سفری به خطر افتاده است و مردم ترجیح می‌دهند به‌جای پرداخت هزینه هنگفت خرید خودرو، برای انجام سفرهای خود از سرویس‌های هم‌سفری مثل اوبر استفاده کنند و همین امر باعث شده است خودروسازان برای فائق آمدن بر این چالش، برای تاسیس سرویس‌های هم‌سفری مختص به خود اقدام کنند یا حداقل با سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها بقای خود را تضمین کنند.

تاکنون شرکت‌ بزرگی مانند جنرال‌موتورز سرمایه‌گذاری هنگفت ۲۴۰میلیون‌دلاری را برای همکاری با یکی از این شرکت‌های نوپا یا اصطلاحا استارت‌آپ‌ها به نام کروز انجام داده است.

در اروپا نیز کمپانی ب‌ام‌و بخشی از سهام «پله‌تورا» را که درزمینه ارائه خدمات هم‌سفری، شارژهای هوشمند خودروهای برقی و فناوری خودران فعالیت دارد، خریداری کرده است.

برچسب‌ها: رنونیسان میتسوبیشیخودرو
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده، دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به عنوان دبیر باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد انتخاب شده و تاکنون نشریات وگروه‌های دانشجویی زیادی را در این رشته سامان بخشیده است. او هم‌اکنون رهبری استارت‌آپ MacZooo mirror را به‌ عهده دارد.