تغییر نگاه از ثمره‌های استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی است
محمدصادق بیجندی: ۸

تغییر نگاه از ثمره‌های استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی است

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۶:۴۰ | ۲ دقیقه

معاون جهاد دانشگاهی اظهار کرد: استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی به تغییر نگاه و تغییر فرآیندها به شدت کمک کند.

به گزارش سیناپرس، دکتر محمدصادق بیجندی در حاشیه آیین اختتامیه ‌اولین رویداد استارت آپی "محصولات کشاورزی" با محوریت محصولات سالم، با اشاره به نقش استارت آپ در تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی نگاه به درون و درون‌زا بودن و این در شرایطی است که استارتاپ‌ها نیز همین موضوع را پیگیری می‌کنند و به نوعی می‌توان عنوان کرد این دو در کنار هم می‌توانند نقش حایز اهمیتی در برطرف کردن برخی مشکلات داشته باشند.
وی ادامه داد: اگر همه استارت آپ و کسب و کارهای کوچک و نوپا را بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که در ابتدا به درون خود نگاه کرده‌اند و توانایی‌های خود را باور داشته و بین نیازهای جامعه و توانمندی‌های خود ارتباط برقرار کرده‌اند.
رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی افزود: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که می‌تواند افراد را به سمت و سوی خودباوری پیش ببرد و نگاه افراد از بیرون به درون تمایل پیدا کند.
دکتر بیجندی با اشاره به این که اقتصاد مقاومتی الزاماتی دارد، افزود: یکی از این الزامات، سرمایه انسانی است و اگر می‌خواهیم در این زمینه اتفاقی رخ بدهد باید به سرمایه انسانی توجه کنیم. استارت آپ‌ها نیز اولین ابزارشان سرمایه انسانی آن‌ها است. وی افزود: استارت آپ‌ها می‌توانند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند و باید این نکته مدنظر مسوولان امر قرار گیرد.

برچسب‌ها: اقتصاد مقاومتیاستارت‌آپمحمدصادق بیجندیمعاون جهاددانشگاهی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.