تکنولوژی‌، فوتبالیست‌ها را تحت نظر می‌گیرد
برای کمک به آنالیز بهتر بازیکنان فوتبال ۸

تکنولوژی‌، فوتبالیست‌ها را تحت نظر می‌گیرد

توسط پیمان گل‌وردی | ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۱۴:۰۰ | ۳ دقیقه

فناوری سیستم نظارتی شرکت مدیاپرو، شامل هفت دوربین نصب‌شده در محل تمرینات بازیکنان فوتبال است که می‌تواند عملکرد آن‌ها را تحت نظر گرفته و باعث ارزیابی دقیق‌تر فوتبالیست‌ها شود.

نوپانا: باشگاه فوتبال والنسیا یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین باشگاه‌های فوتبال اسپانیاست. این باشگاه اعلام کرد: «برای سنجش و آنالیز عملکرد بازیکنان تیم خود با شرکت مدیاپرو قرارداد همکاری امضا کرده است.» این کار که با حمایت اتوماتیک‌تی‌وی (AutomaticTV) صورت گرفته است، به مربیان کمک می‌کند تا مشخصات بازیکنان را در سطوح مختلف حرفه‌ای، نیمه حرفه‌ای و آماتور در اختیار داشته باشند.

سیستم مدیاپرو با هفت دوربین با کیفیت بالا، در چهار نقطه از مجتمع ورزشی پترنا (زمین تمرین تیم والنسیا) به‌صورت کاملا استراتژیک نصب شده است تا علاوه بر آنالیز بازیکنان تیم بزرگسال، فعالیت‌ها و عملکرد‌های تیم‌های پایه باشگاه را نیز زیر نظر داشته باشد.

این سیستم قابلیت ویرایش ویدئوهای ضبط شده برای تحلیل‌های بعدی را نیز داراست. همچنین این تکنولوژی به مربیان کمک می‌کند تا به‌صورت لحظه‌ای زمان اوج و افت بازیکنان را در هنگام مسابقه و تمرینات شناسایی کرده و برنامه تمرینی و تاکتیکی مناسب برای هر بازیکن را به‌دست آورند.

ایده استفاده از این تکنولوژی کمک به بازکنان و تیم‌های فوتبال برای رسیدن به بالاترین سطح تکنیکی و تاکتیکی بود که امروزه ۴۲ تیم فوتبال اسپانیا از این تکنولوژی استفاده می‌کنند.

مائورو مارگنات، مدیر بازاریابی شرکت مدیاپرو، در خصوص جزییات این قرارداد می‌گوید: «مدیران فنی والنسیا حدود یک سال قبل برای دیدن این سیستم به اتوماتیک‌ تی‌وی آمدند و در مورد برنامه آینده خود برای رشد و ارتقای تیم و اینکه ما چگونه می‌توانیم به آنها کمک کنیم، بحث و گفت‌وگو شد.»

به گفته کریستین شینر، مدیر تیم‌های پایه والنسیا: «سیستم‌هایی همچون مدیاپرو به‌طور قابل توجهی در فوتبال حرفه‌ای نقش دارند و این تکنولوژی می‌تواند به یک عنصر کلیدی برای اصلاح اشتباهات و تاکتیک‌های آموزشی تبدیل شود.»

(همچنین بخوانید: الکلاسیکو؛ رقابت تکنولوژی‌ها در مسابقه فوتبال!)

منبع

برچسب‌ها: تکنولوژیفوتبالفناوری
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره پیمان گل‌وردی

پیمان گل‌وردی

پیمان گل‌وردی دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به‌عنوان مدیر اجرایی باشگاه مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد تهران‌جنوب برگزیده شده است و با فعالیت در زمینه مهندسی پزشکی هم‌اکنون مدیریت روابط عمومی استارت‌آپ Maczooo mirror را بر عهده دارد.