الکلاسیکو؛ رقابت تکنولوژی‌ها در مسابقه فوتبال!
تکنولوژی در خدمت فوتبال ۸

الکلاسیکو؛ رقابت تکنولوژی‌ها در مسابقه فوتبال!

توسط پیمان گل‌وردی | ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ - ۱۴:۰۰ | ۳ دقیقه

هر ساله مسابقه ۲ تیم رئال‌مادرید و بارسلونا عرصه نمایش بهترین‌ فناوری‌ها بوده است؛ امسال نیز از بهترین و جدیدترین تکنولوژی‌ها برای تصویربرداری این دیدار استفاده شد.

نوپانا: دیدار ۲ تیم رئال‌مادرید و بارسلونا (الکلاسیکو) یکی از حساس‌ترین و پربیننده‌ترین دیدارهای فوتبال سراسر جهان است. آخرین الکلاسیکو که با برتری سه بر صفر تیم بارسلونا به پایان رسید، در ۱۸۸ کشور جهان پخش زنده داشته و ۶۵۰ میلیون نفر از پای تلویزیون آن را تماشا کرده‌اند.

حساسیت بالا و تعداد زیاد بیننده این مسابقه، فرصت خوبی را برای شرکت‌های حوزه تکنولوژی فراهم می‌آورد تا جدیدترین دستاورد‌های خود را به نمایش بگذارند. در همین خصوص، سه مورد از بهترین تکنولوژی‌های استفاده شده در این مسابقه را به شما معرفی خواهیم کرد:

دوربین‌های اختصاصی بازیکنان

این دوربین‌ها که توسط شرکت مدیاپرو Mediapro ساخته شده‌اند، در طول مدت مسابقه، لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، فوق ستاره‌های هر دو تیم را زیر نظر داشتند تا طرفداران تمامی رفتار و حرکات آنها را در هر لحظه مشاهده کنند.

تصاویر ضبط شده از این ۲ فوتبالیست نشان می‌دهد که مسی در شرایطی ستاره زمین شد که او در ۸۳ درصد زمان بازی در حال قدم زدن است. همچنین ۲ دوربین نیز مسئولیت ضبط رفتار و واکنش‌های هر ۲ سرمربی تیم‌ها را بر عهده داشتند.

اینتل در نقش بازیکنان

سال گذشته، اینتل از تکنولوژی پخش ۳۶۰ درجه بازی در الکلاسیکو استفاده کرده بود؛ اما امسال تماشاگران تلویزیونی برای اولین بار این فرصت را داشتند تا از دید بازیکنان، داخل زمین بازی را مشاهده کنند.

اینتل از تکونولوژی بازیکن بودن Be the player در بازپخش صحنه‌ها که نمای ۳۶۰ درجه را نمایش می‌داد، استفاده می‌کرد و به لطف دوربین مجازی، موقعیت را از دید بازیکنان نشان می‌داد. این دوربین‌های دیجیتال تصاویر را با یکدیگر ترکیب کرده و تصویر را به گونه‌ای شبیه‌سازی می‌کنند که گویا این تجهیزات بر سر بازیکنان قرار دارد.

(همچنین بخوانید: ساخت استادیوم فوتبال با استفاده از کانتینرهای باری!)

منبع

برچسب‌ها: technologyالکلاسیکواینتلفوتبالتکنولوژیفناوری
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره پیمان گل‌وردی

پیمان گل‌وردی

پیمان گل‌وردی دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به‌عنوان مدیر اجرایی باشگاه مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد تهران‌جنوب برگزیده شده است و با فعالیت در زمینه مهندسی پزشکی هم‌اکنون مدیریت روابط عمومی استارت‌آپ Maczooo mirror را بر عهده دارد.