لازم است نهادهای مالی را به سرمایه‌گذاری در وی‌سی‌ها تشویق کنیم
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی: ۷

لازم است نهادهای مالی را به سرمایه‌گذاری در وی‌سی‌ها تشویق کنیم

توسط المیرا بابایی | ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ - ۱۱:۰۰ | ۳ دقیقه

غلامرضا جعفرزاده: «باید برای جهت‌دهی و تشویق صندوق‌های بازنشستگی و دیگر بنیادهای مالی برای سرمایه‌گذاری در وی‌سی‌ها و حوزه استارت‌آپ‌ها تلاش کرد.»

نوپانا: غلامرضا جعفرزاده ایمن آبادی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خصوص اشتغال‌زایی استارت‌آپ‌ها به خبرنگار نوپانا گفت: «برای حل مسائل اقتصادی کشورمان باید از راه‌های میانبر و سریع استفاده کرد تا زودتر به هدف رسید. به نظر می‌رسد استارت‌آپ‌ها و مشاغل دانش‌بنیان میزان اشتغال مولد را افزایش می‌دهند و از آنجایی که بیشتر جمعیت کشور را جوانان تشکیل می‌دهند، لذا فرصت خوبی برای حل مشکل بیکاری از طریق استارت‌آپ‌ها فراهم شده است که باید با بهره‌گیری مناسب از آن‌ها استفاده کرد.»

جعفرزاده افزود: «تجربه نشان داده است که برای ایجاد اشتغال و حل بحران‌های اقتصادی در اوضاع فعلی، تکنولوژی حرف اول را می‌زند؛ اما متاسفانه نخبگان از پیچیدگی‌ بروکراسی‌ها برای ادامه فعالیت در این زمینه ناراضی هستند. بروکراسی‌ها علی‌رغم اینکه با هدف جلوگیری از سوء استفاده وضع شده‌اند؛ اما با روحیات افراد نخبه برای پیگیری‌های اداری، کمی در تضاد هستند.»

او بیان کرد: «در اکثر مواقع، پیچ‌ وخم‌های روند اداری و دشوار بودن مسیر بروکراسی‌ها باعث شده است که استارت‌آپ‌ها نتوانند آن‌طور که باید از ظرفیت‌های موجود استفاده کنند؛ بنابراین لازم است با هموار کردن موانع پیش‌ رو و کاهش بروکراسی‌های اداری، زمینه را برای فعالیت بهتر این مشاغل باز کرد.»

نماینده مردم رشت در مجلس در رابطه با مشکل تامين سرمايه تخصصی اظهار کرد: «استارت‌آپ‌ها نیاز به سرمایه‌ تخصصی دارند و با حمایت صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه می‌توان به توسعه آن‌ها کمک کرد.»

جعفرزاده خاطرنشان کرد: «باید برای جهت‌دهی و تشویق صندوق‌های بازنشستگی و دیگر بنیادهای مالی برای سرمایه‌گذاری در وی‌سی‌ها و حوزه استارت‌آپ‌ها تلاش کرد. همچنین اعضای کمسیون آموزش عالی مجلس نیز پیشنهادات و راهکارهای خوبی در این زمینه دارند که می‌توانند استارت‌آپ‌ها را در تامین سرمایه یاری دهند. کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی نیز در حوزه اقتصاد مقاومتی تاکنون بسیار حساس و مسئولیت‌پذیر عمل کرده است و با اختصاص دادن بودجه‌های مناسب به کسب‌وکارهای نوپا در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی گام برداشته است.»

(همچنین بخوانید: عدم حمایت کافی از وی‌سی‌ها، چالش اصلی سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها)

برچسب‌ها: استارت‌آپ‌هاکسب‌وکارهای نوپاسرمایه‌گذاری تخصصیصندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانهبروکراسیاشتغالاقتصاد مقاومتیمجلس شورای اسلامی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره المیرا بابایی

المیرا بابایی

المیرا بابایی دانش‌آموخته کارشناسی پژوهشگری اجتماعی، کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی و رفاه اجتماعی و کارشناسی خبرنگاری است. او 13 سال سابقه خبرنگاری حرفه‌ای در روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های مطرح کشور را دارد. المیرا بابایی در زمینه اقتصاد و استارت‌آپ‌ها قلم می‌زند.