هر کارآفرین، به اندازه سه کارمند کار می‌کند!
مسیر دشوار کارآفرینی؛ ۷

هر کارآفرین، به اندازه سه کارمند کار می‌کند!

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۶/۰۹/۰۳ - ۱۱:۰۰ | ۵ دقیقه

کارآفرینان تاثیر فوق‌العاده زیادی روی جامعه دارند. این افراد به اندازه‌ سه کارمند کار می‌کنند و زندگی بسیاری از افراد از جمله کارمندانشان را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

نوپانا:‌ یک ضرب‌المثل معروف وجود دارد که می‌گوید: «انسان‌های جهان به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند: کارآفرینان و مابقی افراد.»

کارآفرینان نوع خاصی از انسان‌ها هستند که صفات خوب و بد زیادی دارند. در ادامه بیشتر به بررسی تفاوت افراد کارآفرین و دیگران می‌پردازیم. کارآفرینان کسانی هستند که اهل ریسک هستند و سعی می‌کنند کارهای خود را با ابتکار عمل پیش ببرند؛ در حالی که افراد معمولی کارهای خود را از راه‌های اصولی و تکراری انجام می‌دهند. آن‌ها به صحبت‌های دیگران گوش می‌دهند و تمایلی به مدیریت دیگران ندارند. همچنین از موقعیت شغلی ثابت خود لذت می‌برند. در مقایسه با این افراد، کارآفرینان همواره سعی می‌کنند سنت‌های قدیمی را از بین ببرند و کسب‌و‌کار جدیدی را از هیچ راه‌اندازی کنند. این درست همان چیزی است که به آن‌ها انگیزه می‌دهد.

Entrepreneur

کارآفرینان ویژگی‌های برجسته‌ دیگری نیز دارند که آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند. اولین ویژگی آن‌ها این است که انعطاف‌پذیرند و بسیار سخت کار می‌کنند. راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار کوچک بسیار انرژی می‌خواهد و افرادی که تجربه‌ شخصی دارند یا کسانی را می‌شناسند که این کار را انجام داده باشند، این موضوع را درک می‌کنند. کارآفرینان نقش‌های متفاوتی در شرکت دارند. این افراد وظایف متعددی از جمله مدیریت شرکت، بازاریابی و حتی نظارت بر حمل‌و‌نقل را ممکن است تجربه کنند. طبق نظرسنجی که در سایت New York Life صورت گرفت، مشخص شد کاری که هر فرد کارآفرین انجام می‌دهد، معادل کار سه کارمند معمولی است.

کارآفرینان مانند تکه‌سنگ‌هایی هستند که به آب پرتاب می‌شوند و موج‌هایی زیبا خلق می‌کنند. اینکه آن‌ها چه کسانی هستند و چه چیزی خلق می‌کنند، مانند همان موج‌های مثبتی است که دیگر مردم جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اولین موج، کارآفرینی است که کسب‌و‌کار جدیدی راه‌اندازی می‌کند. موج دوم مربوط به تیمی است که این فرد می‌سازد و شغل‌هایی که برای آن‌ها خلق می‌کند. موج سوم مربوط به امور اقتصادی است. این افراد حقوق دریافت می‌کنند و مالیات می‌پردازند. موج آخر الهام‌بخشی است. فرد کارآفرین و کسب‌و‌کارش به یک مثال ملموس تبدیل می‌شوند و دیگران از فعالیت‌های آن‌ها درس می‌گیرند.

مالکوم گلدول در یکی از کتاب‌های خود، کارآفرینان را به «اتصال‌دهندگان» تشبیه کرده است؛ زیرا از نظر او این افراد در مرکز فعالیت قرار دارند و افراد زیادی را می‌شناسند و سپس آن‌ها را به یکدیگر پیوند می‌دهند. اگر کمی به حرف های او دقت کنید متوجه می‌شوید که درست می‌گوید. صاحب یک کسب‌و‌کار در مرکز فعالیت‌ها قرار گرفته است و به اندازه‌ سه نفر فعالیت می‌کند. او مانند چسبی است که همه را در کنار یکدیگر نگه می‌دارد. او مسئول استخدام کارمندان، بازاریابی، رشد کسب‌و‌کار و پرداخت حقوق و دستمزد است و زندگی افراد زیادی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

همین موضوع باعث می‌شود که اگر اتفاق غیر منتظره‌ای برای صاحب کسب‌و‌کار بیفتد، همه چیز با خطر روبه‌رو شود و هزینه‌ زیادی برای حفظ و نگهداری آن کسب‌و‌کار باید پرداخت شود. صاحبان کسب‌و‌کارهای کوچک می‌دانند که زندگی افراد زیادی به آن‌ها و فعالیت‌شان بستگی دارد؛ بنابراین نهایت تلاش خود را انجام می‌دهند تا از سقوط کسب‌‌و‌کار جلوگیری کنند. این افراد می‌دانند که انجام دادن کار درست برای کارمندان، در آینده به نفع خودشان خواهد بود. کارمندان خوشحال به معنای مشتری‌های راضی خواهند بود و مشتری‌های راضی همان مشتری‌های وفادار یک برند هستند.

کارآفرینان دوست دارند به آینده بیندیشند و استراتژی‌هایی پیدا کنند که در راه اثرگذاری مثبت به آن‌ها کمک کند. یک کارآفرین همیشه می‌داند که چگونه با انجام دادن کارهایی مانند انرژی و انگیزه دادن به کارمندان و حمایت از مشتری‌ها، روی دیگران تاثیر مثبت بگذارد.

(همچنین بخوانید: ۱۰ قانون طلایی برای توانمندسازی نیروی انسانی)

منبع

برچسب‌ها: استارت‌آپراه‌اندازی کسب‌و‌کارکارآفرینکارآفرینیکارمندان
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.