با این پنج روش، انگیزه خود را به اوج برسانید
در مسیر رسیدن به اهداف؛ ۷.۷

با این پنج روش، انگیزه خود را به اوج برسانید

توسط مژده زینالی | ۱۳۹۶/۰۸/۲۴ - ۰۹:۰۰ | ۴ دقیقه

در این مطلب قصد داریم روش‌هایی را بیان کنیم که با انجام آن‌ها می‌توانید انگیزه‌تان را حفظ کنید و مسیر درستی برای رسیدن به هدفتان ایجاد کنید.

نوپانا: گاهی اوقات ممکن است با تماشای یک ویدئوی انگیزشی، صحبت‌های یک فرد یا هر دلیل دیگری تصمیم به انجام کاری بگیرید. اما کمی که از آن زمان بگذرد سست شوید و افکار منفی شما را از انجام کار باز دارد.

در نوشتار زیر قصد داریم روش‌هایی را بیان کنیم تا با انجام آن‌ها انگیزه‌تان را حفظ کنید و مسیر درستی برای رسیدن به هدفتان ایجاد کنید:

۱. آرزوها و اهدافتان را ثبت کنید

تمام آرزوها و اهدافی که دارید را بنویسید. از جملات انگیزشی هم استفاده کنید. تمام احساسات خود را بیان کنید و این نوشته‌ را نگه دارید. کار خود را شروع کنید و در این مسیر، هر چند وقت یک بار نوشته خود را مطالعه کنید تا انگیزه بیشتری پیدا کنید و بتوانید با قدرت بیشتری ادامه دهید.

۲. سریعا اولین قدم را بردارید

سخت‌ترین مرحله انجام یک کار، برداشتن اولین قدم است. اگر اولین قدم را بردارید انگیزه‌تان حفظ می‌شود و ادامه کار آسان می‌شود. پس تا منصرف نشده‌اید اولین قدم خود در مسیر موفقیت را بردارید. با برداشتن اولین قدم قدرت و انرژیتان افزایش می‌یابد و قطعا می‌توانید از توانایی‌هایتان به شکل درستی استفاده کنید.

۳. برنامه‌ریزی کنید

بعد از اینکه هدفتان را مشخص کردید برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی کنید. برنامه‌ریزی شما را از سردرگمی نجات می‌دهد و نمی‌گذارد از مسیر درست خارج شوید. با این کار نقاط ضعف خود را پیدا می‌کنید و به دنبال برطرف کردن آن‌ها می‌روید.

۴. برای خود تیمی تشکیل دهید

افرادی با مهارت‌های متفاوت پیدا کنید و به یکدیگر در مسیر موفقیت کمک کنید. کار تیمی همیشه بهتر از کار فردی است و نتیجه‌ بهتری دارد. افراد دیگر قطعا ایده‌ها و تفکر متفاوتی دارند و هر فرد از زاویه متفاوتی به یک مساله نگاه می‌کند. با داشتن یک تیم می‌توانید سرعت بیشتری برای رسیدن به هدفتان داشته باشید و قطعا موفق‌تر خواهید بود.

۵. خود را به چالش بکشید

همه افراد هنگام مواجه با چالش‌ها و مسائل جدید، سعی می‌کنند که مهارت‌های جدید یاد بگیرند و حداکثر استفاده را از توانایی‌هایشان کنند. با این کار تجربه‌های مفیدی کسب می‌کنند و به موفقیت نزدیک‌تر می‌شوند.

 (همچنین بخوانید: پنج سوالی که افراد موفق، هر روز از خودشان می‌پرسند)

برچسب‌ها: موفقیت ایجاد انگیزهاهدافانگیزهبرنامه‌ریزی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره مژده زینالی

مژده زینالی

مژده زینالی، دانش‌آموخته رشته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ مسئولیت واحد زبان‌های خارجی را در باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه‌های آزاد عهده‌دار بوده و تاکنون مقالات متعددی را در زمینه‌های پزشکی و فناوری‌های نوین، در این عرصه منتشر کرده است.