بهره‌وری شغلی خود را قربانی این سه اشتباه نکنید
برقراری تعادل میان کار و زندگی شخصی؛ ۷

بهره‌وری شغلی خود را قربانی این سه اشتباه نکنید

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ - ۱۲:۰۰ | ۳ دقیقه

همه ما مایل هستیم بیشترین کار را در کمترین زمان انجام دهیم و در واقع بهترین میزان بهره‌وری را داشته باشیم؛ اما گاهی برخی رفتارها با این هدف، دقیقا مخالف آن‌چه انتظار دارید نتیجه می‌دهند.

نوپانا: همه ما مایل هستیم در هر روز زندگی خود، بیشترین کار را در کمترین زمان انجام دهیم و در واقع بهترین میزان بهره‌وری را در فعالیت‌هایمان داشته باشیم. ولی برخی رفتارها می‌توانند کارایی‌مان را تحت تاثیر منفی قرار دهند. جالب‌تر اینکه همین رفتارها ممکن است از دید کارفرمایان یا مدیران به بهره‌وری بهتر کسب‌وکار منجر شوند. در حالی‌که در واقع این طور نیست. در ادامه به سه موردی می‌پردازیم که به منظور کارایی بهتر در کار و زندگی، باید از آن‌ها دوری کرد:

۱. انجام وظایف کاری در سفر

بسیاری از افراد کارهای اداریشان را با خود به سفر می‌برند. این کار می‌تواند موجب کاهش بهره‌وری کار و نیز لذت از تعطیلات شود. در واقع علت سفر را نباید فراموش کرد: مسافرت موجب می‌شود از کار جدا شویم و ذهن خود را خالی نماییم.

۲. برقراری ارتباطات کاری حین تعطیلات

برخی افراد در تعطیلات نیز دست از ارتباطات کاری خود بر نمی‌دارند. تلفن‌های کاری و ایمیل‌های همکاران را پاسخ می‌دهند و به آن‌ها پیام فرستاده و به پیام‌هایشان جواب می‌دهند. اگر شما نیز اینگونه هستید باید بدانید که وقتی در تعطیلات به همکار خود پیام می‌دهید، در واقع می‌گویید: «من انتظار دارم الان تو مشغول کار باشی». این عمل نیز بهره‌وری را کاهش می‌دهد و باید همواره به خود و دیگران احترام گذاشت و از ارسال پیام یا برقراری تماس با سایر همکاران در طول تعطیلات خودداری کرد.

۳. انجام چند وظیفه به طور همزمان

انجام موازی چندین وظیفه، موجب می‌شود کارایی به میزان زیادی کاهش و از سوی دیگر استرس افزایش یابد. در حالی‌که اگر ابتدا کار اول انجام شود و سپس وظیفه بعدی شروع گردد، بهره‌وری افزایش پیدا می‌کند و در نهایت وظایف بهتر و سریعتر انجام می‌شوند.

(همچنین بخوانید: عادت‌هایی که استرس محیط کار را بیشتر می‌کنند)

منبع

برچسب‌ها: کسب‌وکارحفظ تعادل میان کار و زندگیافزایش بهره‌وریاولویت‌بندی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.