در دنیای واقعیت مجازی، به‌راحتی تایپ کنید
با محصول مشترک اچ‌تی‌سی و لاجیتک؛ ۸

در دنیای واقعیت مجازی، به‌راحتی تایپ کنید

توسط مژده زینالی | ۱۳۹۶/۰۸/۱۹ - ۱۰:۰۰ | ۳ دقیقه

هنگام استفاده از هدست واقعیت مجازی، تایپ کردن کار بسیار مشکلی است. شرکت لاجتیک با همکاری اچ‌تی‌سی برای رفع این مشکل سیستمی طراحی کرده است تا کیبورد خود را در فضای مجازی ببینید!

نوپانا: تقریبا می‌توان گفت تمام گیمرها و افرادی که از هدست‌های واقعیت مجازی استفاده می‌کنند، اگر نیاز داشته باشند در دنیای مجازی، متنی تایپ کنند به مشکل بر می‌خورند. حتی اگر قبل از استفاده از هدست، جای کیبورد را مشخص کرده باشند با یک حرکت کوچک پیدا کردن دکمه‌ها سخت خواهد شد.

شرکت لاجیتک با همکاری اچ‌تی‌سی با محصول جدیدشان به نام لاجتیک بریج (Logitech Bridge) این مشکل را حل کرده‌اند. این نرم‌افزار تولید شده، با هدست واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی (Vive) سازگار بوده و با استفاده از یک حسگر دنبال‌کننده‌ هدست وایو و یک کیبورد گیمینگ سری (G) لاجیتک، این کیبورد را در دنیای مجازی شبیه‌سازی می‌کند.

به گزارش نوپانا، حسگر وایو تایپ‌کردن کاربر را ردیابی می‌کند و همان را در فضای مجازی تقلید می‌کند. این حسگر علاوه بر ردیابی دکمه‌ها، حرکات دست کاربر را نیز ردیابی می‌کند تا بتواند به طور کامل کیبورد را در فضای مجازی شبیه‌سازی کند و کاربر، دستان خود و کیبورد را ببیند.

با این نرم‌افزار علاوه بر اینکه به راحتی می‌توانید تایپ کنید، سرعت تایپتان در فضای مجازی نیز افزایش می‌یابد. همچنین کاربران می‌توانند با این نرم‌افزار، کیبورد را در فضای مجازی شخصی‌سازی کنند.

این محصول هنوز به تولید انبوه نرسیده است و تنها ۵۰ نمونه از آن در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفته است تا آن را تست و بررسی کنند.

 (همچنین ببینید: پای‌مکس؛ خالق واقعیت مجازی فراتر از تصور شما

برچسب‌ها: واقعیت مجازیهدست واقعیت مجازیاچ‌تی‌سیhtcلاجیتکLogitechViveتکنولوژیگیمینگgaming
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره مژده زینالی

مژده زینالی

مژده زینالی، دانش‌آموخته رشته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ مسئولیت واحد زبان‌های خارجی را در باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه‌های آزاد عهده‌دار بوده و تاکنون مقالات متعددی را در زمینه‌های پزشکی و فناوری‌های نوین، در این عرصه منتشر کرده است.