با دوری از این رفتارها، بیش‌ازپیش به موفقیت نزدیک شوید
تحولی در مسیر زندگی؛ ۷

با دوری از این رفتارها، بیش‌ازپیش به موفقیت نزدیک شوید

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۶/۰۸/۰۳ - ۱۲:۰۰ | ۶ دقیقه

گاهی پافشاری و اصرار بیش از حد روی برخی از عادات و رفتارها می‌تواند منجر به عدم موفقیت شود.

نوپانا: همه ما در دوران کودکی، از والدینمان این جمله را بارها شنیده‌ایم: «برای دست‌یابی به موفقیت، نباید تسلیم شد و باید بر انجام کار پافشاری کرد». ولی در عین حال لازم است بدانید که گاهی پافشاری و اصرار بیش از حد روی برخی از عادات و رفتارها می‌تواند منجر به عدم موفقیت شود.

 

از سوی دیگر گاهی ممکن است با رها کردن یک عادت و صرف‌نظر از ادامه انجام آن، احساس سرخوردگی کنید. ولی نگران این موضوع نباشید. شما می‌توانید یاد بگیرید که چگونه باید رفتار اشتباه خود را رها کنید. در ادامه قصد داریم به عادات و رفتارهایی بپردازیم که با دوری از آن‌ها می‌توانید بیش از پیش به موفقیت نزدیک شوید:

۱. فقدان اعتماد‌به‌نفس

اعتماد‌به‌نفس، نقش بسیار اساسی در دست‌یابی به موفقیت دارد. اگر اعتماد‌به‌نفس کافی در کاری که مشغول انجام آن هستید را نداشته باشید، نمی‌توانید موفق شوید؛ همچنین به خاطر داشته باشید که تظاهر به اعتماد‌به‌نفس نیز نمی‌تواند مشکلاتتان را حل کند.

۲. کار امروز را به فردا انداختن

همواره به خاطر داشته باشید که کاری که امروز باید انجام دهید را به فردا موکول نکنید؛ زیرا آن فردا هرگز نمی‌رسد! وقتی این عمل را انجام می‌دهید، در واقع به نظر می‌رسد که هیچ‌گاه نمی‌خواهید آن را انجام دهید، یا نمی‌خواهید برای انجام آن تلاش چندانی کنید.

۳. تصور نداشتن حق انتخاب

گاهی ممکن است تصور کنید که هیچ انتخابی ندارید و قربانی شرایط شده‌اید. ولی لازم است همواره این جمله را به خاطر داشته باشید: «همیشه انتخابی وجود دارد». حتی ممکن است مجبور شوید بین «بد» و «بدتر» یکی را برگزینید؛ پس دست از گله و شکایت بردارید و از بین موارد پیش روی خود یکی را گزینش کنید.

 

۴. انجام چندین باره یک کار به امید دست‌یابی به نتایج متفاوت

«آلبرت اینشتین» گفته جالبی دارد: «این مسئله که شما بارها یک کار را تکرار کنید و انتظار نتایج متفاوت داشته باشید، خود جنون است». اگر شما نیز این‌گونه عمل می‌کنید، باید بدانید که تنها در جا می‌زنید و به موفقیت نمی‌رسید و باید این عادت خود را ترک نمایید.

۵. همواره «بله» گفتن

برخی افراد همواره عادت دارند که هر درخواستی را قبول کنند. اگر شما هم اینگونه رفتار می‌کنید، بدانید که هر «بله»‌ای که می‌گویید، به منزله این است که به موضوع دیگری «نه» گفته‌اید. به‌عنوان مثال وقتی قبول می‌کنید که بیشتر از ساعات معمول در محل کار خود بمانید، در واقع یک «نه» به فعالیت ورزشی خود که پس از کار روزانه انجام می‌دهید، یا معاشرت معمول با خانواده گفته‌اید.

لذا باید، گاهی «نه» گفتن را یاد بگیرید؛ البته همین یک کلمه ممکن است موجب استرس یا ناراحتی شما یا دیگران شود؛ ولی در هر حال باید به آن عادت کنید. در نهایت استفاده از این کلمه موجب می شود زمان آزاد و انرژی بیشتری برای انجام وظایفتان داشته باشید.

 

۶. تلاش نکردن برای تغییر شرایط

برخی از افراد تصور می‌کنند که کارها خود به خود پیش می‌روند! مثلا اگر درخواست ترفیع شغلی دارند، منتظر می‌مانند تا مدیر به آن‌ها پیشنهاد ترفیع را بدهد و هرگز این مسئله را مطرح نمی‌کنند. اگر این گونه فکر می‌کنید، باید بدانید که این شما هستید که برای تغییر شرایط خود باید تلاش کنید و نباید منتظر بمانید که کارها خود به خود در آینده مطابق میل شما پیش روند. پس هر چه زودتر دست به کار شوید و منتظر گذر زمان نشوید.

(همچنین بخوانید: ۱۰ عادت بد که باید برطرف شوند)

منبع

برچسب‌ها: موفقیتکسب‌و‌کارروانشناسیسبک زندگیعادت‌های نادرست
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.