اگر کارآفرینی پرمشغله هستید، این ورزش‌ها را فراموش نکنید!
بهبود سلامتی و عملکرد شغلی؛ ۶.۵

اگر کارآفرینی پرمشغله هستید، این ورزش‌ها را فراموش نکنید!

توسط مژده زینالی | ۱۳۹۶/۰۸/۰۱ - ۰۹:۰۰ | ۳ دقیقه

در این مطلب به معرفی و شرح فواید چند ورزش ساده اما تاثیرگذار ،خصوصا در بهبود عملکرد افراد پرمشغله، می‌پردازیم.

نوپانا: همه ما از فواید زیاد ورزش کردن آگاه هستیم. فوایدی مانند کاهش وزن، تنظیم قند، فشار و چربی خون. علاوه بر این‌ها، ورزش بین اعصاب و مراکز عصبی هماهنگی ایجاد می‌کند و موجب تقویت اعصاب می‌شود؛ که این تقویت اعصاب انجام کارهای فکری را آسان‌تر می‌کند.

ما در موارد زیادی تصمیم می‌گیریم به صورت مداوم ورزش کنیم اما به دلیل کار و مشغله زیاد از آن صرف‌نظر می‌کنیم.

نمونه بارز این مورد، توسعه‌دهندگان و کارآفرینان با حجم کاری زیاد هستند. خیلی از این افراد با افزایش حجم کاری، ورزش را کنار می‌گذارند اما نمی‌دانند که ورزش کردن چه قدر به موفقیت شغلی آن‌ها کمک می‌کند.

در این نوشتار قصد داریم چند ورزش ساده اما تاثیر گذار در این زمینه را معرفی کنیم:

شنا ‌

به گزارش نوپانا، شنا یک ورزش لذت‌بخش با فواید زیاد است. این ورزش فواید زیادی برای دستگاه‌های مختلف بدن دارد. برای مثال باعث تنظیم تنفس، تثبیت فشار خون و کاهش ضربان قلب هنگام خواب و فعالیت می‌شود. شنا باعث آرامش می‌شود و خستگی جسمانی که باعث چرت‌زدن و خواب‌آلودگی می‌شود را برطرف می‌کند. همچنین تمام ماهیچه‌های بدن را به کار می‌اندازد و تقویت می‌کند. پس این ورزش برای توسعه‌دهندگان و کارآفرینان که بیشتر مواقع پشت سیستم یا میز کار خود هستند بسیار مفید است.

دویدن

دویدن به کاهش استرس و خطر ابتلا به افسردگی کمک می‌کند و باعث احساس موفقیت می‌شود که برای کارآفرینان بسیار مفید است. همچنین به تناسب اندام و سلامتی‌ آن‌ها کمک می‌کند.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری ورزش بسیار مفرحی است که فواید بسیار زیادی نیز دارد. این ورزش ترشح اندورفین در مغز را افزایش می‌دهد که باعث کاهش استرس و تقویت روحیه می‌شود و ذهن را آرام می‌کند. همچنین یک ورش مناسب برای تناسب اندام و کاهش وزن است.

(همچنین بخوانید: سرویس جدید آمازون در خدمت طرفداران مسابقات ان‌بی‌ای )

برچسب‌ها: ورزششنادوچرخه‌سواریدویدنسبک زندگیکارآفرینیموفقیت
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره مژده زینالی

مژده زینالی

مژده زینالی، دانش‌آموخته رشته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ مسئولیت واحد زبان‌های خارجی را در باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه‌های آزاد عهده‌دار بوده و تاکنون مقالات متعددی را در زمینه‌های پزشکی و فناوری‌های نوین، در این عرصه منتشر کرده است.