از تهیه فایل پشتیبان در فضای ابری تا کارشناس اینترنتی خودرو
۱+۵ استارت‌آپی؛ قسمت ۱۶ ۸

از تهیه فایل پشتیبان در فضای ابری تا کارشناس اینترنتی خودرو

توسط نیما ذبیح‌اله‌زاده | ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۱۶:۰۰ | ۰ دقیقه

پنج به اضافه يک، گزارشی است كه در آن به معرفی و تحلیل پنج استارت‌آپ برتر خارجی و یک استارت‌آپ برجسته ایرانی پرداخته می‌شود.

نوپانا: در گزارش پنج به اضافه یک این هفته، سراغ استارت‌آپ بک‌آپ‌شیپ (BackupSheep) که استارت‌آپی در زمینه پشتیبان‌گیری از پایگاه‌های داده و وب‌سایت‌ها است می‌رویم. همین‌طور به بررسی استارت‌آپ لودو (Ludo) که یک بازی برای ساختن یک تیم مناسب است می‌پردازیم. در ادامه، با استارت‌آپ کلوهاک (Cloohawk) گریزی به نقش استارت‌آپ‌ها در شبکه‌های اجتماعی می‌زنیم. همچنین قصد داریم شما را با استارت‌آپ ویزیتورکیو (Visitor Queue) که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا اسامی بازدیدکنندگان سایت خود را به دست‌ آورند، بیشتر آشنا کنیم. علاوه بر این‌ موارد، استارت‌آپ مانکی (Monkey) را معرفی می‌کنیم، که یک سنسور پوشیدنی برای کودکان تولید کرده است.

در پایان به بررسی استارت‌آپ ایرانی اتکس که در زمینه کارشناسی فنی و خرید و فروش خودرو  فعالیت می‌کند، می‌پردازیم. با پنج به اضافه یک این هفته، همراه باشید:

۱ . بک‌آپ‌شیپ (BackupSheep)

استارت‌آپ بک‌آپ‌شیپ یک پلتفرم جالب و کارآمد برای کسب‌وکارهای مختلف تولید کرده است. این پلتفرم می‌تواند از تمام سرورهای ابری، پایگاه‌های داده و وب‌سایت‌ها صرف‌نظر از میزبان آن‌ها، بک‌آپ بگیرد. این بک‌آپ‌ها در یک داشبورد با یک ترتیب مشخص نگهداری می‌شوند و می‌توانید به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.  
همچنین این پلتفرم قابلیت تعامل با سرویس‌های دیگر مانند خدمات وب آمازون و... را دارد.

 

 

۲ . لودو (Ludo)

لودو یک پلتفرم برای انجام بازی‌های آنلاین ساخت تیم در محل کار است. این پلتفرم یک ابزار مفید برای افزایش ارتباطات و جمع کردن افراد و تیم‌های مختلف در کنار یکدیگر است. افراد در لودو از علایق و استعدادهای همکاران خود با خبر می‌شوند و حتی می‌توانند با افراد جدید آشنا شوند و ارتباطات خود را گسترش دهند.

 

 

۳ . کلوهاک (Cloohawk)

کلوهاک یک دستیار هوشمند برای رسانه‌های اجتماعی است. این دستیار به شما کمک می‌کند تا با شناسایی و انجام کارهای درست به ترتیب اولویت، به میزان بیشتری از مخاطبان هدف خود دست پیدا کنید و سود و مزایای بیشتری از صفحات خود به دست آورید. کلوهاک توسط هوش مصنوعی طراحی شده است و هر کاری که انجام دهید را یاد می‌گیرد.

 

 

۴ . ویزیتورکیو (Visitor Queue)

استارت‌آپ ویزیتورکیو برای کمک به وب‌سایت‌ها نرم‌افزار جدیدی تولید کرده است. ویزیتورکیو یک نرم‌افزار پیشرفته B2B (کسب‌وکار به کسب‌وکار) است که نام و اطلاعات بازدیدکنندگان سایت شما را شناسایی می‌کند. این اطلاعات برای تیم فروش کسب‌وکار بسیار مهم و مفید است و کمک زیادی به افزایش فروش و کسب‌وکار شرکت می‌کند.

 

 

۵ . مانکی (Monkey)

همه والدین هنگام خرید یا در مکان‌های شلوغ، حتی برای چند ثانیه احساس کرده‌اند که کودک خود را گم کرده‌اند؛ این احساس وحشتناک است. استارت‌آپ مانکی محصول جدیدی تولید کرده است تا این مشکلات را حل کند. سنسور پوشیدنی مانکی که به کفش کودکان متصل می‌شود، به همراه اپلیکیشن آن مانع دور شدن فرزندان از والدین می‌شود.

مانکی قابل تنطیم است و والدین می‌توانند تنظیمات دلخواه خود را روی این سنسور اعمال کنند.

 

۵+۱. اتکس

استارت‌آپ اتکس بستری آنلاین برای خرید، فروش و معاوضه خودرو است. یکی از امکاناتی که این مجموعه در اختیار شما قرار می‌دهد این است که، به کاربران اجازه می‌دهد به یک کارشناس خبره خودرو دسترسی داشته باشند. کارشناسان اتکس بدنه و اجزای خودروی مورد نظر افراد برای خرید را مورد بررسی فنی قرار می‌دهند. همچنین اگر خودرویی برای فروش داشته باشید و اطلاعات فنی در مورد خودرو نداشته باشید، می‌توانید از این کارشناسان در قیمت‌گذاری خودرو کمک بگیرید.

قسمت پیشین: 

قسمت ۱۵

برچسب‌ها: اتکسMonkeyVisitor QueueCloohawkLudoBackupSheepمعرفی استارت‌آپاستارت‌آپکسب‌وکارهای نوپانوآوری
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده، دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به عنوان دبیر باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد انتخاب شده و تاکنون نشریات وگروه‌های دانشجویی زیادی را در این رشته سامان بخشیده است. او هم‌اکنون رهبری استارت‌آپ MacZooo mirror را به‌ عهده دارد.