۶۳ ایده نوآورانه برای راه‌اندازی کسب‌وکار پرسود با کمترین هزینه
قسمت بیست‌وسوم ۸

۶۳ ایده نوآورانه برای راه‌اندازی کسب‌وکار پرسود با کمترین هزینه

توسط محمد حاجی‌علی همدانی | ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ - ۱۳:۰۰ | ۶ دقیقه

در جست‌وجوی ایده‌ای برای راه‌اندازی کسب‌وکاری خلاقانه با کمترین هزینه هستید؟ در این صورت این مطلب مخصوص شماست! در این مطلب ۶۳ ایده نوآورانه که با کمترین هزینه به کسب‌وکاری پرسود تبدیل می‌شوند را معرفی می‌کنیم.

نوپانا: همه ما مطمئنا دوست داریم کسب‌وکاری برای خود راه‌اندازی کنیم و مستقل باشیم. این موضوع نیازمند جهت‌گیری اهداف و آرزوهایمان به‌سوی ایده‌هایی است که پول بیشتر، اعتبار بیشتر و در نهایت سرمایه‌گذاری‌های کلان به همراه داشته باشند؛ اما کدام یک از ایده‌های شما می‌تواند آغازگر این تغییر باشد؟

از مراقبت کودکان، خدمات فنی، مشاوره کسب‌وکار، ساخت صنایع دستی و رزومه‌نویسی گرفته تا تمام زمینه‌های مهارتی افراد با در نظر گرفتن میزان علاقه‌ و بودجه آنها در لیست ایده‌های ما جمع‌آوری شده‌اند. این ایده‌ها را می‌توانید با کمترین هزینه راه‌اندازی کنید.

ما همچنین لیستی از منابع را برای هر یک از این ایده‌ها ارائه می‌دهیم که به شما کمک می‌کنند تحقیقات خود را کامل کنید. این موارد، اولین منابع مورد نیاز برای شروع مسیر استارت‌آپی شما از ایده تا مالکیت یک کسب‌وکار است.

در ادامه، ۶۳ ایده نوآورانه که با کمترین هزینه به کسب‌وکاری پرسود تبدیل می‌شوند را معرفی می‌کنیم.

قسمت بیست‌وسوم:

۴۵. مشاوره ایجاد فضای سبز

اگر علاقه‌مند به محیط‌ زیست هستید و استعداد خوبی در زمینه طراحی چمن‌ و درختان دارید این ایده می‌تواند کسب‌وکار مناسبی برای شما باشد. در بعضی از مناطق، آب‌وهوای گرم و خشک سبب شده است تا صاحب‌خانه‌ها به فکر گسترش فضای سبز اطراف خانه‌هایشان بیوفتند. این روزها خدمات محوطه‌سازی و ایجاد فضای سبز در بین مردم رواج پیدا کرده است و در این میان صاحبان اینگونه کسب‌وکارها با ارائه مشاوره و با بهره‌مندی از دانش و اطلاعات خود درباره درختچه‌های بومی، گیاهان، گل‌ها، حشرات و بوته‌ها به مشتریان خود کمک می‌کنند تا محوطه اطراف خانه‌های خود را به شکلی جذاب و دوست‌داشتنی بازسازی کنند.
شما نیز می‌توانید با یک شرکت محوطه‌سازی محلی که در این زمینه فعالیت رسمی دارد، مشارکت داشته باشید.
 خدمات خود را می‌توانید با نصب برچسب‌های تبلیغاتی روی کامیون‌ها، آگهی‌های تبلیغاتی در مراکز باغبانی محلی، حضور فعال به‌صورت آنلاین و همکاری با سایر شرکت‌های ذیربط،‌ تبلیغ کنید.

۴۶. مشاوره حسابداری و کاهش هزینه

با بنیان‌گذاران کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک،‌ مدیران مالی، مدیران عملیاتی، حسابداران و همچنین مدیران اجرایی تماس بگیرید. شما با تکیه بر تجربه‌ کاری و مهارت‌های مالی خود می‌توانید با ارائه روش‌های کاهش هزینه‌ها به‌عنوان یک مشاور اقدام کنید و با هدف قراردادن همه کسب‌وکارها از شرکت‌های کوچک محلی گرفته تا شرکت‌های بزرگ بین‌المللی،‌ درآمد فوق‌العاده‌ای کسب کنید. این خدمات شامل موارد زیر است:

ـ توسعه بودجه‌های کوتاه‌مدت و بلند‌مدت

ـ تجزیه و تحلیل سربار متغیر و ثابت

ـ افزایش بهره‌وری کارکنان

ـ تجزیه‌ و تحلیل هزینه‌های تولید محصول و خدمات

ـ در نظر گرفتن استراتژی‌های کاهش هزینه برای پاسخگویی به نیاز‌های خاص مشتریان

هدف از ارائه این خدمات یافتن هزینه‌های مرتبط با انجام کسب‌وکار است که می‌توانند به‌طور کامل حذف شده یا دست‌کم کاهش یابند. بسیاری از مشاوران فعال در این حوزه می‌توانند با سازمان‌هایی مانند خدمات مواد غذایی، خرده‌فروشان وکسب‌وکارهای کوچک وارد تعامل شوند.

جالب است بدانید که یک مشاوره خوب در این زمینه می‌تواند هزینه‌های یک سازمان را به نصف برساند.

(همچنین بخوانید: مدیر ارشد مالی، استارت‌آپ را از سقوط نجات می‌دهد)

منبع

برچسب‌ها: استارت‌آپایدهمهارتمنابع‌مالیمهارت کارآفرینیstartupgreen businessفضای سبزconsultantمشاوره
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره محمد حاجی‌علی همدانی

محمد حاجی‌علی همدانی

محمد حاجی‌علی همدانی، دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به‌عنوان مدیر پژوهشی باشگاه مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد تهران‌جنوب برگزیده شده و با فعالیت‌های تخصصی در زمینه مهندسی پزشکی و پردازش تصویر، هم‌اکنون مدیریت بخش فنی استارت‌آپ Maczooo mirror را برعهده دارد.