۶۳ ایده نوآورانه برای راه‌اندازی کسب‌وکار پرسود با کمترین هزینه
قسمت هفدهم ۸

۶۳ ایده نوآورانه برای راه‌اندازی کسب‌وکار پرسود با کمترین هزینه

توسط محمد حاجی‌علی همدانی | ۱۳۹۶/۰۵/۲۴ - ۱۰:۰۰ | ۶ دقیقه

در جست‌وجوی ایده‌ای برای راه‌اندازی کسب‌وکاری خلاقانه با کمترین هزینه هستید؟ در این صورت این مطلب مخصوص شماست! در این مطلب ۶۳ ایده نوآورانه که با کمترین هزینه به کسب‌وکاری پرسود تبدیل می‌شوند را معرفی می‌کنیم.

نوپانا: همه ما مطمئنا دوست داریم کسب‌وکاری برای خود راه‌اندازی کنیم و مستقل باشیم. این موضوع نیازمند جهت‌گیری اهداف و آرزوهایمان به‌سوی ایده‌هایی است که پول بیشتر، اعتبار بیشتر و در نهایت سرمایه‌گذاری‌های کلان به همراه داشته باشند؛ اما کدامیک از ایده‌های شما می‌تواند آغازگر این تغییر باشد؟

از مراقبت کودکان، خدمات فنی، مشاوره کسب‌وکار، ساخت صنایع دستی و رزومه‌نویسی گرفته تا تمام زمینه‌های مهارتی افراد با در نظر گرفتن میزان علاقه‌ و بودجه آنها در لیست ایده‌های ما جمع‌آوری شده‌اند. این ایده‌ها را می‌توانید با کمترین هزینه راه‌اندازی کنید.

ما همچنین لیستی از منابع را برای هر یک از این ایده‌ها ارائه می‌دهیم که به شما کمک می‌کنند تحقیقات خود را کامل کنید. این موارد، اولین منابع مورد نیاز برای شروع مسیر استارت‌آپی شما از ایده تا مالکیت یک کسب‌وکار است.

در ادامه، ۶۳ ایده نوآورانه که با کمترین هزینه به کسب‌وکاری پرسود تبدیل می‌شوند را معرفی می‌کنیم.

قسمت هفدهم:

۳۳. نظافت شومینه

نظافت شومینه از جمله فعالیت‌هایی است که به مهارت خاص و تجربه کافی نیاز دارد و به همین دلیل، لازم است کارآفرینان ضمن بیمه‌کردن خود و کارمندانشان برای این کار، تجهیزات لازم و آموزش‌های ضروری را دریافت کنند. در کشورهای توسعه‌یافته، آموزشگاه‌هایی مانند موسسه مراقبت از شومینه آمریکا، آموزش ‌های مخصوص این فعالیت را ارائه می‌دهند. اگر شما کار مستقل را انتخاب کنید، به ابزاری مانند نردبان، جک‌های سقف و برس دودکش نیاز دارید. تمامی این موارد در مراکز بزرگ خرید یا به‌صورت آنلاین با قیمت مناسب در دسترس هستند. علاوه بر تجربه و ابزار کار، از پیش‌نیازهای دیگر این کار این است که از ارتفاع ترس نداشته باشید؛ چرا که برای این کار باید وقت خود را در ارتفاع و روی پشت‌بام سپری کنید. نرخ نظافت دودکش با تخمین حدود ۲ الی ۳ ساعت زمان کاری برای آن و همچنین تخفیف برای خانه‌هایی با چند دودکش، حدود ۵۰ الی ۷۵ هزار تومان در ساعت محاسبه می‌شود. اگر در زمینه مرمت‌ و تعمیرات سنگ‌ نیز تجربه دارید، می‌توانید به مشتریان خود پیشنهاد تعمیر و بازسازی دودکش، آجرچینی، تغییرات ظاهری و ... بدهید تا سود بیشتری کسب کنید.

۳۴. نظافت پرده

پرده‌ها یکی از کاربردی‌ترین موارد مورد استفاده در منازل، اداره‌ها و ... هستند و شما تقریبا خانه‌ای را نمی‌توانید پیدا کنید که پرده نداشته باشد! وجود هزاران پرده در مناطق مختلف و نیاز به نظافت منظم آنها، این امکان را برای شما فراهم می‌کند که از خدمات نظافت پرده درآمد کسب کنید. از مؤثرترین راه‌ها برای نظافت‌ پرده‌ها استفاده از تکنیک و ابزار اولتراسونیک یا همان فراصوت است. این کار بدون وجود ریسک تخریب پرده‌ها در عملیات نظافت آن، توسط مخازن و دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود. این تجهیزات را می‌توان به‌راحتی روی یک ون یا یک کامیونت سوار کرد. می‌توانید به‌صورت آنلاین این خدمات را به مردم پیشنهاد کنید. همچنین می‌توانید این تجهیزات را در خانه یا انبار بگذارید و در صورت تقاضای مشتریان، خدمات تحویل و نصب مجدد رایگان آنها را ارائه دهید. کسب‌وکار خود را علاوه بر صاحب‌خانه‌ها، به مدارس، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، مؤسسه‌ها، شرکت‌ها و ... معرفی کنید و خدمات خود را تبلیغ کنید.

(همچنین بخوانید: نیروهای خدماتی همیشه در دسترس)

منبع

برچسب‌ها: مهارتایدهکارآفرینراه‌اندازی استارت‌آپاستارت‌آپاستارتاپکسب‌و‌کارBusinessstartupنظافتخدماتشومینهپرده
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره محمد حاجی‌علی همدانی

محمد حاجی‌علی همدانی

محمد حاجی‌علی همدانی، دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به‌عنوان مدیر پژوهشی باشگاه مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد تهران‌جنوب برگزیده شده و با فعالیت‌های تخصصی در زمینه مهندسی پزشکی و پردازش تصویر، هم‌اکنون مدیریت بخش فنی استارت‌آپ Maczooo mirror را برعهده دارد.